|
|
Apie mane
| Esu Benonas Mikšas, gyvenu ir dirbu Vilniuje. Vaikus užauginau, tad turiu daugiau laisvo laiko. Radijo imtuvus kolekcionuoti pradėjau 2000 metais , šiandiena jų turiu apie keturis šimtus. | Kolekcionavimas - kas tai ir kodėl? | Galima kolekcionuoti viską: pradedant pašto ženklais, saldainių popierėliais, automobiliais ir baigiant iki ... begalybės. Pavyzdžiui, aš kolekcionuoju ( jau senovinius - praeito šimtmečio) radijo imtuvus.
Radijo imtuvų kolekcininkas ( dažniausiai tai yra vyrai, tačiau gali būti ir moterys) į savo pomėgį žiūri įvairiai, ypač iš praktiškosios pusės. Vieni dėl techninio domėjimosi, kiti čia įžiūri tam tikrą investiciją ir ateityje tikisi sulaukti piniginių įplaukų, treti –paprasčiausiai nori pažinti senosios technologijos raidą..
Radijo kolekcionavimo sritis yra labai plati:- nuo didelių radijo imtuvų ar nešiojamų , mažyčių tranzistorinių imtuvėlių, automobilinių radijo imtuvų kolekcionavimo - iki konkrečios radijo gamyklos ar firmos, pagamintų radijo imtuvų kolekcionavimo. Kiti kolekcininkai renka radijo imtuvus, pagamintus tik tam tikrame laikotarpyje.
Yra kolekcininkų, kurie stengiasi surinkti į savo kolekciją viską, bet , praktiškai, niekada jiems tai nepavyksta. Manau, tokių yra nedaug. | Keletas taisyklių , kurių turėtų laikytis kiekvienas radijo imtuvų kolekcionierius: | 1. Nereikia stengtis surinkti visus radijo imtuvų modelius ir jų rūšis , nes turėsi tiek daug radijo imtuvų, kad pasimesi tarp to ką turi. Vien tik Europineje dalyje prieškario laikotarpiu buvo sukurta virš 5000 radijo imtuvų modelių, ne mažiau jų sukurta – ir pokario laikotarpiu.
2. Prieš pradėdamas kolekcionuoti radijo imtuvus, reikia gerai apmastyti - ar bus kur juos sutalpinti. Neturėtų jie būti sandėliuojami garaže ar dar kitur, o sudėti , nors ir į nedidelę, bet į sistemingą ekspoziciją - ir jie turi būti matomi Jums, Jūsų draugams.
3. Prieš pradėdamas remontuoti ir restauruoti radijo imtuvus – realiai įvertink savo galimybes. Daugelio radijo detalių, reikalingų imtuvų remontui , jau seniai niekas nebegamina. Imtuvų restauracija – taip pat pakankamai kruopštus, daug laiko ir brangių restauracinių medžiagų reikalaujantis procesas. Ar užteks kantrybės?
4. Nuspręsk , kam suteiksi pirmenybę: ar radijo imtuvų, esančių tavo kolekcijoje funkcionalumui, ar autentiškumui? Tarp kolekcininkų yra kelios nuomonės šiuo požiūriu: vieni apsiriboja tik radijo imtuvų nuodugniu nuvalymu ir palieka jį neveikiančiu, kiti- stengiasi bet kokia kaina suteikti jam „gyvybę“, keisdami originalias nebeveikiančias radijo lempas, kondensatorius ar rezistorius į naujas, bet jau neoriginalias detales.
5. Ir dar. Kai tik pirmasis radijo imtuvas atsirado tavo kolekcijoje - būtinai pasistenk, kad apie tavo pomėgį sužinotų kuo daugiau žmonių. Be kita ko, apie savo naują pomėgį būtinai pasišnekėk ir su savo žmona. Jos patarimai ateityje tau labai pravers.
|
|