Smulkaus, vidutinio verslo ir asmeninių tinklapių portalas
  Puslapis atnaujintas: 2024.05.24
   Apie mane
   Kolekcija
   Kai kas įdomaus
   Siūlau paslaugas, parduodu, keičiu
    VEF RAPSODIJA
   
   Administracija
  ZVEZDA-54


RADIJO IMTUVAS
1954 metai
MASKVOS IR CHARKOVO
RADIJO GAMYKLOS
...
...
DIAPAZONAI
LEMPų SKAIÈIUS
IŠËJIMO GALIA (W)
GABARITAI (mm)
SVORIS (Kg)
KORPUSAS
INFORMACIJOS ŠALTINIS
PRINCIPINË SCHEMA
IB, VB, TB I-III
6А7, 6Ж3П, 6Х2П, 6Ж1П, 6П1П, 6Е5С, 6Ц4П
1,5
530x320x180
15,0
METALAS
Http://www.oldradio.onego.ru/;Http://www.radiotechnika xx veka/
YRA
Buvusioje TSRS pokario metais buvo priimtas sprendimas, gynybinės paskirties įmonėms gaminti šalia specialiosios paskirties produkcijos ir taip vadintas „liaudies vartojimo prekes“. Todėl 1952 m. Charkovo karinėje gamykloje „Komunaras“ buvo pradėta ruošti radijo imtuvo „Zvezda-54“ gamybai. Serijinė gamyba pradėta nuo 1954 m. Nuo 1955 m. šio imtuvo modelio buvo pagaminta 647000 vnt.
...
Radijo imtuvas „Zvezda-54“ buvo sukurtas (Институтом радиовещательного приема и акустики ИРПА МРТП СССР). Jis turėjo tiems laikams neįprastą, patrauklią išvaizdą ir buvo tai laikoma tarybinių dizainerių pasiekimų viršune.
...
1952 m. grupė tarybinių diplomatų lankėsi Prancūzijoje Austrijos nepriklausomybės klausimu. Jiems buvo padovanotas „modern“ stiliaus radijo imtuvas „Excelsior-52“ – paskutinis prancūzų radijo pramonės pasiekimas. Grįžus diplomatams į TSRS, šis radijo imtuvas buvo perduotas tam pačiam institutui (ИРПА МРТП СССР).
...
PRANCūZIJOS SNR-o
GAMYBOS RADIJO
IMTUVAS
"EXCELSIOR-52"
(gold)
...
GAMYKLINIS PASAS


***

RADIJO IMTUVAS SU VERTIKALIA ŠASI

***

Patys pirmieji radijo imtuvai “Zvezda” buvo gaminami su vertikalia šasi (kaip ir originale- prancūziškame “Excelsior”. Tačiau buvusioje SSSR radijo imtuvų gamyboje nebuvo priimtinas toks detalių išdėstymo būdas, ir vėliau pradėti gaminti “Zvezdos” radijo imtuvai su rusams įprasta –horizontalia šasi ir horizontaliu detalių išdėstymu. Radijo imtuvo korpuso dizainas nepakito.
Radijo imtuvo “Zvezda” korpusas buvo dažomas išimtinai tik raudona spalva, tačiau yra žinoma, kad nedidelėmis partijomis buvo išleisti imtuvai žalios, mėlynos ir geltonos spalvos.
Mano kolekcijoje esantis radijo imtuvas turi horizontalią – rusams įprastinę, šasi. Atsitiktinai radau šio radijo imtuvo nuotraukų su vertikalia šasi, - įdomumo dėlei pateikiu jas žemiau
***
***
...
Atsitiktinai rusu internetinėsė svetainėse radau restauruotos "ZVEZDOS-54" kelias nuotraukas. Kiek supratau iš pateikto teksto, radijo imtuvo korpusas perdažytas, naujai pagaminta veidrodinė skalė, ištekintos valdymo rankenėlės. Mane nustebino labai aukšta restauravimo darbų kokybe. Siūlau ir Jums pasižiūrėt.
...
.
.
.
***
SSSR radijo pramonės įmonėse radijo imtuvų "ZVEZDA-54" korpusai paprastai buvo dažomi raudona spalva, tačiau nedidelėmis partijomis (ir kol kas neaišku dėl kokių priežasčių) buvo dažomi ir kitomis spalvomis (mėlyna, žalia, geltona arba šviesiai rusva). Internetinėse svetainėse aptikau "netradicine" spalva dažytų šių imtuvų nuotraukų, kurias ir įdedu čia:
.

ŽALIA
"ZVEZDA-54"
.
MËLYNA
"ZVEZDA-54"


***


PASIRODO, NE TIK RUSAMS PATIKO PRANCūZų SNR-o RADIJO IMTUVO "EXCELSIOR- 52" MODELIS. ITALAI TAIP PAT NUSIŽIūRËJO ŠĮ MODELĮ IR 1954 m. PRADËJO GAMINTI SAVÀJĮ VARIJANTÀ:- " RADIO ALLOCCHIO BACCHINI".
IŠ NUOTRAUKOS MATOSI (Http://www.oldradioland.it/, KAD IMTUVAS NETURI TRUMPųJų BANGų DIAPOZONO.
.
ITALų
RADIO ALLOCCHIO
BACCHINI 1954 m.