Smulkaus, vidutinio verslo ir asmeninių tinklapių portalas
  Puslapis atnaujintas: 2024.07.17
   Apie mane
   Kolekcija
   Kai kas įdomaus
   Siūlau paslaugas, parduodu, keičiu
    VEF RAPSODIJA
   
   Administracija
  BELARUS


I -os KLASËS
RADIJO IMTUVAS
1950 metai
MINSKO
RADIJO GAMYKLA
...
...
DIAPAZONAI
LEMPų SKAIÈIUS

GABARITAI (mm)
IŠËJIMO GALIA (W)
SVORIS (Kg)
KORPUSAS
INFORMACIJOS ŠALTINIS
PRINCIPINË SCHEMA
KAINA (Rb)
IB, VB , TB I-IV
6К7, 6А7, 6Ф6С, 6К7-2 vnt., 6Г7-2 vnt.,
6Н7С, 6П3С-2 vnt., 6Е5С, 5Ц4С-2 vnt.
530 x 330 x 240
4
40
MEDIS
Http://www.oldradio.onego.ru/
YRA
-
...
GAMYKLINIS
PASAS
.
Tai vienas iš sudėtingiausių ir, sakykim, prabangiausių radio imtuvų modelių kada nors gamintų šioje gamykloje. Šiam imtuvui buvo pritapęs ir "liaudiškas" kitas pavadinimas - "direktoriaus radijas". Šie imtuvai buvo gana brangūs- tad ir galėdavo įsigyti juos tik stambios gamyklos.
.
Kadras iš
to laikmečio
kino filmo
.
Taigi, naturaliai kyla klausimas, iš kur tuo laikmečiu, kai socialistinis gyvenimo būdas dar tik žengė pirmuosius žingsnius, o socialistinė liaudis vos galą su galu sudurdavo, - galėjo atsirasti ir atsirado toks prabangus ir techniškai sudėtingas radio imtuvas, visiškai nebūdingas tada egzistavusiai santvarkai? O beje ir techninis pramonės išsivystymas dar buvo per žemas ( dar tik penkeri metai praėjo po antrojo pasaulinio karo pabaigos) tokiai produkcijai gaminti, bet buvo jų kažkiek pagaminta.
*
Pasisvečiavus keliose vokiečių interneto senų radio svetainėse , pavyko nesunkiai atsakyti į man iškilusį klausimą:- tai eilinis buvusios TSRS radio pramonės kopijavimas nuo vakarietiškų gaminių. Žemiau pateikiu kelias nuotraukas, -pabandykit įsitikinti patys:
.


.
Taigi, nuotraukoje matote vokiečių 1939/40 m.m. gamintą " BLAUPUNKT -8W79" . Taigi , ir baltarusiško, ir vokiško imtuvų korpusai labai "broliškai" panašūs .

*
Dabar pažiūrėkime ir palyginkime el. principinę schemą. Èia "BELARUS" schema tiesiog nukopijuota nuo kito vokiško elitinio radijo imtuvo "TELEFUNKEN T7001WK". Tačiau tada rusams iškyla klausimas iš kur gauti analogiškų rusiškų el. radio lempų? Jau vien tas faktas, kad legendinės lempos AD 1 analogų niekas dar nėra turėjęs, rusai buvo priversti keisti Telefunkeno schemą taip, kad galima būtų pritaikyti buvusias rusiškas radio lempas.
.
Telefunken
T-7001WK
schema
.

Taigi, "BELARUS" principinė schema 100 proc. nukopijuota nuo minėto "TELEFUNKENO".
.