Smulkaus, vidutinio verslo ir asmeninių tinklapių portalas
  Puslapis atnaujintas: 2022.08.03
   Apie mane
   Kolekcija
   Kai kas įdomaus
   Principinės schemos
   Siūlau paslaugas, parduodu, keičiu
    VEF RAPSODIJA
   
   Administracija
  TARYBINIAI MECHANINIAI PATEFONAI


TARYBINIAI MECHANINIAI
PATEFONAI
Gamybos metai apytikriai
nuo 1920m. iki 1960 m.
.
.
Tai vienas masiškiausiai ir ilgiausiai gamintų mechaninių patefonų buvusioje Tarybų Sąjungoje. Juos gamino kelios dešimtys įvairiausių pavadinimų įmonės, gamyklos, kooperatyvai, artelės ir t. t. ir gamino labai ilgą laikotarpį. Visų gamintojų produkcija buvo labai panaši, nes visos komplektuojamos detalės ir mazgai buvo tokie patys, skyrėsi tik pavienės detalės. Mechaninis prisukamas mechanizmas dažniausiai buvo tas pats.
Tokio patefono konstrukcija buvo gana paprasta. Korpusas buvo medinis, aptrauktas dirbtinės odos pakaitalu - dermantinu. Korpuso forma buvo lagaminėlio formos, todėl buvo jį patogu nešiotis ir groti plokšteles vis kitoje vietoje. Patefono galvutė membraninio tipo ( membrana dažniausiai aliumininė) su keičiamomis plieninėmis adatomis .
Reikia pasakyti, kad tokie patefonai buvo gana atsparūs dilimui ir susidėvėjimui, o tinkamai eksploatuojant ir prižiūrint- ir ilgalaikiai.
Ne vieną tokį patefoną teko prikelt antram gyvenimui, ir dažniausiai pasitaikantys gedimai juose ,tai atsiradę dėl mechaninio sulaužymo ar dėl netinkamo jų naudojimo.